Rusinowa Polana - aktywnie i widokowo


By spędzić czas aktywnie, lecz bardziej spacerowo niż trekkingowo istnieje Rusinowa Polana. Najbardziej przyjemny szlak prowadzi z Wierchu Poroniec, gdzie znajduje się nie tak duży parking. Należy więc nie zwlekać z wycieczką, bo w późniejszych godzinach po prostu może zabraknąć miejsca. Szlak zielony jest przewidziany na godzinę, a spacer na najbardziej widokową polanę w polskich Tatrach jest kompletnie niewymagający. Szeroka ścieżka prowadzi praktycznie po równym terenie, a na całej jej długości towarzyszą tatrzańskie widoki. 
W dalszej części szlak jest szeroki i prowadzi pod osłoną drzew. 

Widok na Tatry Wysokie
Masyw Wołoszyna i Rusinowa Polana
Szlak zielony z widokiem na Rusinową Polanę, Gęsią Szyję
oraz grań Wołoszyna i masyw Koszystej
Po pokonaniu 3,5 kilometra docieram na Rusinową Polanę, która jest również węzłem szlaków, a przede wszystkim miejscem odpoczynku wielu wędrowców. Widok na szczyty Tatr Wysokich przyciąga turystów, a ławki zachęcają do dłuższego odpoczynku. Dodatkowo w sezonie od maja do października czynnie działa bacówka, gdzie można zakupić świeżutkie i cieplutkie oscypki. Najlepsze jakie w życiu jadłam! 

Rusinowa Polana - 1209m n.p.m.
Zbliżenie na Młynarza, Ganek, Wysoką oraz Rysy, po prawej Mięguszowieckie Szczyty
Chillout z widokiem na Karczmarski Wierch
Ostatnie spojrzenie na Gęsią Szyję
Następnie postanawiam jeszcze zaglądać na Wiktorówki. Szlak niebieski do Zazadni, przy którym znajduje się kaplica, prowadzi ostro w dół głównie przez las, a po wczorajszej wieczornej burzy szczególnie trzeba uważać na śliskich, kamiennych schodach. Stopnie są dość wysokie, ale drewniane barierki pomagają w trudniejszych miejscach je pokonać. Droga nie zajmie jednak więcej niż 10 minut. Drewniane sanktuarium jest bardzo ładnie wkomponowane w tatrzański krajobraz, a obok znajduje się kamienny mur upamiętniający ofiary gór. Warto zaglądnąć w to miejsce.

Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr
TOPR
Tablice upamiętniające
Piękny cytat Jagiełły
Niebawem ruszam z powrotem na Rusinową Polanę, a potem bez postoju w kierunku parkingu. Całość trasy zamykam w 8km i niecałych 2 godzinach marszu. 
Rusinowa Polana to świetny pomysł na relaksujący dzień, czy krótki rodzinny spacer. Zdecydowanie jest lepszym wyborem aniżeli zalesiona dolina, bo tutaj widoki nie opuszczają nas ani na moment. Koniecznie zaglądnijcie.


A.N.
07.09.2014Brak komentarzy:

Prześlij komentarz