Zimowy widok na Tatry - Gubałówka

Fakt, iż Gubałówka w Tatrach nie leży powinien być dla wszystkich oczywisty, niemniej jednak z tej niepozornej górki roztacza się jeden z piękniejszych widoków na właśnie Tatry Wysokie i Zachodnie.
Okazja do odwiedzenia Gubałówki pojawia się niemalże w kdy niepełny dzień w Zakopanem albo kiedy mamy ochotę nieco się zregenerować. Górka niby niepozorna, ale szlak nań prowadzący wcale do lekkich i przyjemnych nie należy. Pewnego grudniowego dnia nie mamy ochoty się zbytnio męczyć, ale również nie chcemy pakować się do zatłoczonej kolejki. Znajdujemy trzecie rozwiązanie (tak, takowe istnieje) i wyjeżdżamy samochodem na Butorowy Wierch, skąd udamy się na Gubałówkę. Oba te szczyty dzieli niespełna 20 minut drogi po płaskim i widokowym terenie. Na Gubałówce ludzi zawsze sporo, kramów jeszcze więcej, ale my skupiamy się na punktach widokowych. Panorama na Tatry od Bielskich po Zachodnie jest zniewalająca, ale cała ta głośna otoczka już mniej. Przy następnej okazji pojawię się tu z samego rana lub późnym popołudniem, aby poczuć w pełni sielankowy klimat tego miejsca. A widoki sami oceńcie 😊

Hawrań, Szalony Wierch, Jagnięcy, Kołowy i Kieżmarski Szczyt
Na pierwszym planie po prawej: Wielki Kopieniec

I plan: Zakopane, Nosal i Krokiew
II plan: Koszysta, Żółta Turnia, Granaty, Kozi Wierch, Kościelec, Świnica i Kasprowy Wierch

Świnica, Skrajna Turnia, Kasprowy Wierch i Giewont
Śpiący Rycerz - Giewont
Ciemniak, Twarda Kopa, Bystra, Starorobociański Wierch, Raczkowa Czuba i Kominiarski Wierch
Zamglone Zakopane i górujące nad nim Tatry

A.N.
14.12.2014


4 komentarze:

 1. Przy swojej wizycie na tym szczycie skorzystałem właśnie z tej samej trzeciej opcji. Zmęczyć się przy niej nie ma gdzie ;)

  Śnieg dodał uroku Tatrom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że z Gubałówki widoki takie mniamuśne, to i się oko na tłum i wszechobecne kramy przymknie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też prawda, ale następnym razem jednak odwiedzę o mniej okupowanej porze ;)

   Usuń