Zachód słońca pod Tatrami – Gubałówka

Zastanawiałam się, czy dzielić się w ogóle tymi kilkoma kadrami z Gubałówki i Szymaszkowej. Gościmy tam średnio co dwa lata, co jest niezbyt częstym zdarzeniem, więc chyba warto napisać o nich kilka słów, zwłaszcza że Gubałówka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wśród turystów. Wznosi się na wysokość około 1123m n.p.m. (różne źródła podają inaczej) i można się tam dostać zarówno na nogach, kolejką, jak i samochodem. Z Gubałówki możemy podziwiać rozległą panoramę Tatr, Beskidów, Gorców, Pienin, jak i leżące u ich stóp miejscowości. Tyle informacji praktycznych.
Sam pomysł, by pojechać na te dwa pagóry i to w dodatku na zachód słońca, wyniknął całkiem niespodziewanie na Wielkim Kopieńcu. W głowie Bartka pojawiła się myśl, by jak najdłużej celebrować dzień moich urodzin, a jako że górskich krajobrazów nigdy dość, przystaje na tę inicjatywę bez mrugnięcia okiem. Niech ta krótka foto-relacja przeniesie Was na chwilę na pas pogórza spisko-gubałowskiego pomiędzy Beskidy a Tatry, pomiędzy dzień a noc… 😊


Kolej Szymaszkowa z widokiem na Giewont i Czerwone Wierchy
Od Żółtej Turni poprzez Granaty, Kozie Wierchy, Kościelec, Świnicę po Kasprowy Wierch
Majestatyczna Babia Góra
Nad Beskidami miodnie – Babia Góra i pasmo Policy
Hawrań, Jagnięcy Szczyt, Łomnica i Lodowy
Wielki Kopieniec, Nosal oraz Grań Wołoszyna
Zakopane, skocznie i Tatry
Zakochańce
Kaplica Matki Bożej Różańcowej na Gubałówce
Zaczyna się spektakl
Królowa Beskidów
Nad Tatrami mroczno
Zachód z Symaszkowej

A.N.

17.12.2016


2 komentarze:

  1. Tu się nie ma co zastanawiać. O górach zawsze należy pisać :) Właśnie przymierzam się do marcowego wypadu w Tatry. Co prawda Gubałówkę odpuszczę, bo ile razy można na nią wchodzić, ale lubię to miejsce... wieczorami, gdy ludzi jest mniej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przekonałeś mnie ;) Następnym razem koniecznie muszę tam pójść letnim wieczorem

      Usuń